Ustájení koní

a naší farmě nabízíme dva typy ustájení koní – boxové a pastevní. Koně se pasou na cca 25-35 ha pastvinách od dubna do října/listopadu (záleží na přírodních podmínkách – sucho atd.).
 
Ke každému koni přistupujeme individuálně a v případě potřeby po dohodě s majitelem měníme zavedený režim (zejména v zimním období). Koně mají na pastvinách k dispozici přístřešky, na každé pastvině les, budujeme přírodní tůně, které všichni rádi využívají pro napájení, ale také jen tak pro osvěžení v případě parného horka.
Pro majitele koní máme připravenu sedlovnu a šatnu. Disponujeme kruhovou pískovou jízdárnou a 10 boxy o rozměrech 4x4 metry (některé s kamerovým systémem pro případ porodů nebo onemocnění koní).
 
Boxově ustájení koně chodí denně do výběhu v režimu 12/12 (záleží na počasí a domluvě s majitelem). Snažíme se co nejvíce držet koně venku v jejich přirozeném prostředí. Veškeré výběhy i pastviny jsou pod elektrickým proudem.
 
Nehledejte u nás luxus sportovních stájí. U nás najdete klid, jen pár „stájových“ lidí a spoustu zvířat, kteří si tady žijí svým vlastním životem.

 

CENÍK USTÁJENÍ: